Grand National Champions

Aisha Aylin Grade K: Aisha Aylin
East View Elementary School,
Olean, NY
Noah Dharmawirya Grade 5: Noah Dharmawirya
Philadelphia-Montgomery Christian Academy,
Erdenheim, PA
Atticus Enfinger Grade 1: Atticus Enfinger
Bluffton Elementary School,
Bluffton, SC
Sage Collier Grade 6: Sage Collier
GRACE Christian School,
Raleigh, NC
Philip Saffian Grade 2: Philip Saffian
Holy Family Catholic Academy,
Fresh Meadows, NY
Lauren Quiroz Grade 7: Lauren Quiroz
Corpus Christi Catholic School,
South Bend, IN
Norah Hayes Mason Grade 3: Norah Hayes Mason
Valley Christian Academy,
Santa Maria, CA
Joseph Robuck Grade 8: Joseph Robuck
School of the Incarnation,
Gambrills, MD
Maggie Hartman Grade 4: Maggie Hartman
Immaculate Conception of Dardenne Catholic School,
Dardenne Prairie, MO

Nicholas Maxim Awards

The Nicholas Maxim Awards honor two students with special needs each year for handwriting mastery, one for manuscript and one for cursive.

Lance Wilson Manuscript Winner: Lance Wilson
South Central Middle School,
Greenwich, OH
Sara Hinesley Cursive Winner: Sara Hinesley
St. John Regional Catholic School,
Frederick, MD

National Grade-Level Semifinalists

Anna Carver Grade K: Anna Carver
Greenbrier Christian Academy,
Chesapeake, VA
Ishani Pokharel Grade 5: Ishani Pokharel
Forest Park Elementary School,
Little Rock, AR
Leah Bleeker Grade 1: Leah Bleeker
Plymouth Christian Elementary School,
Grand Rapids, MI
Aoife McGurk Grade 6: Aoife McGurk
Christ the Teacher Catholic School,
Newark, DE
David Perez De La Cruz Grade 2: David Perez De La Cruz
Overton Public Schools,
Overton, NE
Ella Erickson Grade 7: Ella Erickson
Red Rock Central School,
Lamberton, MN
Mai Pham Grade 3: Mai Pham
Riverhill School,
Florence, AL
Mallory Roeder Grade 8: Mallory Roeder
Monroeville High School,
Monroeville, OH
Jenny Xw Grade 4: Jenny Xu
Cherry Hill Elementary School,
River Edge, NJ

State Grade-Level Winners

Judges selected state winners in grades K–8 for both public and private schools. View a list of winning schools.